Sitemizde Toplam 3872 Film, 37 Kategori ve 5151 yorum bulunmaktadır.
Mobil Menü
5dsDed3 5dsDed3

Mendilim Kekik Kokuyor izle

Whatsapp
VK
Mendilim Kekik Kokuyor izle

Mendilim Kekik Kokuyor 2020 Filmi Full HD izle

Çanakkale Savaşı’ndaki bir milletin kahramanlıkları ve fedakarlıkları konu ediniyor. Feraset sahibi Anadolu insanının geleceği, bağımsızlığı ve vatan sevgisi filmde özellikle vurgulanıyor. Sevdasını yüreğine gömüp görev geldiğinde vatan için tüm sevdiklerini ve hayatlarını geride bırakan fedakar gençlerin öyküsü anlatılıyor. 15-16 yaşlarında iki amca oğlu olan Hasan ve Yusuf, Elif isimli bir kıza gönül vermişlerdir. Elif’in ise gönlü birisindedir ama başta bunu söylemez.Yürekleri bu sevda için yanıp tutuşur. Ancak memleket zor haldedir.

Düşman kapıya dayanmıştır. Vatan işgal ile karşı karşıyadır. Eli silah tutan herkes Çanakkale Cephesi’ne çağırılır. Şimdi gönüllerinde büyüttükleri Elif’in sevdası ile oyalanma zamanı değildir. Bir başka büyük sevda ile, vatan aşkı ile yola çıkılmalıdır. Yusuf, cepheye gitmeden önce Elif ile konuşur ve Hasan’ın başka bir kızı sevdiği yalanını dile getirir. Elif’in Hasan için işlediği kekik kokulu mendili de gizlice alır. İki amca oğlunun Çanakkale’de savaşa katılma hikayeleri bu şekildedir. Elif’i her ikisi de geride bırakıp henüz askerlik çağına bile gelmemişken vatan kurtarmak için yola düşmüşlerdir. Ancak beklenmedik bir olay başlarına gelir. Cepheye yaklaştıkları esnada İstanbullu Eftal ve hemşehrileri Karagöz Oynatıcısı Rüstem Çavuş ile karşılaşırlar. Uğradıkları Anzak saldırısında çoğu şehit olurlar. Hasan, Yusuf, Çopur, Rüstem Çavuş ve İstanbullu Eftal esir düşerler.

Esir oldukları sırada Başhemşire Beatrice ile karşılaşırlar. Beatrice onlar için umut ışığı olur. Genç amca oğullarının saflıkları ve yüksek cesaretleri şimdi Beatrice’de bulunan sevgi ve merhamet ile karşılaşır. Aslında düşman olmadıklarını fark ederler. Onları oraya sürükleyen sebepler bambaşkadır. Vatanlarını işgal edenler esir bulundukları Anzaklar değildir. Bunu fark eden gençler düşmanı değil düşmanlığı öldürerek savaşın sona erebileceğini ve vatanlarının kurtulacağını  anlarlar. Mendilim Kekik Kokuyor filmini Hüseyin Özden ve M. Hakan Kurşun birlikte yönettiler. Filmde Mehmet Çevik, Wilma Elles, Çetin Büyükakın, Hakan Devrim Göztepe, Tarık Bayrak, Devrim Yakut, Başar Alemdar, Azer Selte, Gürkan Çolaker, Alper Kut, Selim Gürata, Oktay Dal, Abdullah Sürekli ve Özge Öztürk rol aldılar.

Film izle, 2020 Filmleri, Aksiyon Filmleri, Dram Filmleri, Savaş Filmi, Türk Filmi, Yerli Filmleri

Mendilim Kekik Kokuyor izleme seçenekleriyle birlikte sitemize 1080p full hd kalitesinde sizler için eklenmiştir.

Filmin Orjinal Adı: Mendilim Kekik Kokuyor
Yönetmen: Hakan Kursun, Huseyin Ozden
Aktörler: Basar Alemdar, Tarik Bayrak, Bugse Bilgen, Cetin Buyukakin, Gurkan Colaker, Hakan Devrim, Wilma Elles, Mike Mitchell, Azer Selte, Ozgun Uzunali, Mehmet Çevik
Yapım Yılı ve Ülkesi: 2020
Filmin Süresi: 107 dakika
BENZER FiLMLER
Yorum Gönderin
Bu filme 3 yorum yapılmış.
 1. Ayse
  Ayse 14 Ocak 2021 20:43

  cok güzel bir film olmus emenize saglık

 2. ayşe
  ayşe 14 Ocak 2021 10:06

  geçmiş bizden hesap soracak 🙁

 3. Murat
  Murat 14 Ocak 2021 02:13

  Cok güzel

Reklamı Kapat X
5dsDed3